• Chu Rutledge posted an update 2 months ago

  با کمی ‌تمرین و حوصله می‌توانید به راحتی در خانه کاشت ناخن را برای خود یا اعضای خانواده انجام دهید. مطابق با انحنای C مانند ناخن‌ها و انگشتانتان تیپ‌ها را انتخاب کنید. اگر ناخن‌های طبیعی شما بلند هستند؛ آنها را کاملاً کوتاه کرده و گوشه‌های تیز را هم از بین ببرید.

  پرطرفدارترین نوع کاشت ناخن به این شکل است که بستر ناخن تا خط لبخند به رنگ طبیعی یا خنثی بوده و در امتداد ناخن ها که کمی بلند هستند از انواع دیزاین استفاده می شود. در این نوع کاشت ناخن از پودر غیر پوشاننده استفاده می شود. طول – این جنبه از زیبایی مانیکور یا پدیکور برای ناخن‌های طبیعی و مصنوعی کاملاً متفاوت است. مدت زمان استفاده از ناخن‌ها به موارد مختلفی بستگی دارد، از جمله اندازه دست‌ها و یا پاها، طول انگشتان دست و پا و اندازه ناخن‌های طبیعی. رنگ – رنگ نقشی اساسی در ظاهر مانیکور یا پدیکور در کاشت ناخن شما دارد. سایه‌ها و رنگ‌های لاک ناخن موجود دارای طیف بسیار گسترده‌ای هستند، بنابراین شما می‌توانید آزادانه انتخاب کنید که رنگ ناخن شما روشن، تیره یا براق باشد.

  تنها تفاوت این است که در آخر کار، ناخن‌ها زیر دستگاه UV قرار می‌گیرند تا خشک شوند. زمان صاف کردن و صیقل دادن ناخن ژله‌ای از ناخن‌های پودری کمتر است و یکی از زیباترین انواع کاشت است. پلی ژل یا ژل پمادی نوعی از مواد کاشت ناخن با ژل است که به صورت تیوپی در بازار عرضه می شود. پلی ژل در ۲ نوع هارد ژل و سافت ژل و در رنگ های مختلف موجود است. داشتن ناخن هایی زیبا، مستحکم با ماندگاری بالا با کاشت ناخن با پلی ژل امکان پذیر است.

  در روش هلویی از پودر هلویی رنگ برای کاشت استفاده می شود. زیبایی دست‌ها در درجه اول به پوستی نرم و لطیف و سپس به یک مانیکور خوب برای ناخن‌ها بستگی دارد. مرتب بودن ناخن‌ها و داشتن ظاهری یکدست و زیبا نقش بسیار مهمی در افزایش اعتماد به نفس افراد خواهد داشت. متخصص ناخن به علت صرف وقت و تجربه برای انجام این مدل کاشت ها، درآمد بیشتری کسب می کند در حالیکه قیمت مواد مصرفی به اندازه روش های کلاسیک می باشد. به علت ساخته شدن جدا از هم بیس و لبه ی ناخن در کاشت گریم، در صورت تمایل به تغییر رنگ فرنچ،بلندی، مدل و یا دیزاین ناخن،احتیاجی به برداشتن کل کاشت نیست و تنها فرنچ ناخن تعویض می شود.

  از طرفی اگر موادگذاری روی ناخن طبیعی صورت گیرد اسم این کار، کاور ناخن و اگر از تیپ و فرمر برای بلند کردن قد ناخن طبیعی استفاده شود به آن کاشت ناخن گفته می شود. کاشت ناخن باید بصورت اصولی انجام گیرد و اصول آن در زیرسازی است. در این نوع کاشت ناخن از مواد غیر حساسیت زا مانند الیاف فایبر گلاس و یا ابریشم مصنوعی استفاده شده و برای افرادی که به کاشت ژل و کاشت پودر حساسیت دارند بسیار مناسب است.

  مواد کاشت ناخن ژله ای به صورت آماده می توان از بازار خریداری کرد. برای خشک شدن ناخن باید آن را زیر دستگاه UV و یا دستگاه LED قرار داده تا ژل خشک شود. کاشت ناخن یکی از مدل های تزیینات ناخن می باشد که روش های مختلفی دارد و بسته به میزان استحکام ناخن های مشتری، طرح انتخابی و مدت زمان ماندگاری انتخاب می شود.

  از طرف دیگر، یک پودر هلویی یا صورتی را از سمت ریشه به طرف نوک ناخن بزنید. در انتها ناخن ها را به مدت ۱۲۰ ثانیه زیر نور UV قرار دهید و کاشت را با تاپ کت و سوهان کشی به پایان برسانید. ویدئو شماره ۱- انتخاب سایز قالبابتدا باید سایز مناسب قالب برای هر ناخن را انتخاب کنید. قالب نباید به قدری بزرگ باشد که از اطراف ناخن بیرون بزند و نه آنقدر کوچک باشد که تمام سطح ناخن را پوشش ندهد. با انجام این کار، لایه تاپ کت شفافی که در بالای ژل اعمال شده، شکسته می‌شود و اجازه می‌دهد استون در آن فرو برود.

  همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، کاشت ناخن انواع مختلفی دارد که هزینه هر یک متفاوت می باشد. به طور مثال، هزینه کاشت ناخن ژلیش از کاشت ناخن گریم کمتر است. در این نوع کاشت ناخن، پودر در ترکیب با مونومر مخصوص که اصطلاحا لیکویید نامیده می شود، خمیری را تشکیل می دهد که روی ناخن قرار گرفته و در معرض هوای آزاد خشک می شود.

  سپس از پودر هلویی از ریشه ناخن شروع کرده و به سمت ناخن مواد را می گذاریم . در این مرحله رنگ هلویی باید از سمت ریشه پررنگ تر و ب سمت نوک ناخن کم رنگ و محوتر شود. ناخنگار باید برای محو مرز بین این دورنگ مهارت کافی داشته باشد. سپس بعد از خشک شدن در دستگاه یو وی، مرحله سوهان کاری انجام می شود. و در پایان لایه ای از تاپ کات را روی ناخن ها می زنیم تا رنگ ناخن ها براق و زیبا باشد.

  هلال سفید روی ناخن وسط معمولا نشان از مشکل در عملکرد مغز و سیستم قلبی و عروقی دارد. هلال سفید روی ناخن انگشت اشاره نشان از مشکلات روده ای دارد. هلال سفید روی ناخن انگشت شست نیز نشان دهنده مشکلات ریوی و طحال است. بیماری اسپلینتر اغلب به دلیل خونریزی رگ های زیر ناخن پدید می آید.

  قیمت کاشت ناخن ناخن قالبی ضعیف‌ترین و شکننده‌ترین روش کاشت است که تعداد کمی از آن استفاده می‌کنند. تمامی خدمات کاشت و ترمیم ناخن‌های قالبی، ناخن‌های پودری، ناخن‌ای ژله‌ای، مانیکور و پدیکور در منزل یا آرایشگاه اختصاصی دربست با هماناز انجام می‌شود. امروزه با توجه به استقبال بانوان، کاشت ناخن با ژل دارای طرفداران زیادی است و یکی از مهمترین آموزش ها در زمینه کاشت ناخن می باشد.

  حتما بسیاری از شما از اقوام و آشنایان خود که در خارج از کشور زندگی می کنند شنیده اید که خدمات آرایشگری در خارج از ایران به شدت گران می باشند. و باید بدانید که مثلا در کشور کانادا و یا استرالیا یک کاشت ناخن ساده برای هر دو دست حداقل ۱۰۰ دلار هزینه دارد. بنابراین شما با آموزش کاشت ناخن و گذراندن دوره های آن حتی می توانید در خارج از ایران نیز فعالیت با درآمد بالا داشته باشید. ژل کاسه ای نوعی از مواد ژل است که در بازار به صورت قوطی های درب دار عرضه می گردد و اصطلاحا ژل کاسه ای نامیده می شود. ژل کاسه‌ ای نیز به ۲ صورت هارد ژل ها و سافت ژل ها در بازار موجود می باشد.

  ⦁ بعد از خشک شدن ماده ضد قارچ، نوار مناسب را که انتخاب کرده‌اید روی ناخن‌ها بچسبانید. لاک ناخن را به پوست اطراف ناخن بزنید و پس از نرم شدن لاک مانیکور، پوست پشت ناخن را از ناخن پاک کنید. ⦁ با استفاده از برس مخصوص اولین لایه ژل را روی ناخن‌ها بمالید. این کار را سریع و با دقت انجام دهید، زیرا ژل باید به ‌طور یکنواخت روی ناخن پخش شود. با دقت به چند نکته ساده به راحتی از ناخن‌های خود مراقبت کنید و با روش‌های خانگی ناخن‌های زیبا و محکمی داشته باشید.